Wiele kobiet zastanawia się, kiedy znikną przebarwienia po ciąży i czy ogóle jest to możliwe? Jeśli mowa o ostudzie, zwanej również melasmą, zdarza się, że w kilka miesięcy po porodzie ten problem dermatologiczny samoistnie znika. Warto podkreślić, że ostuda to najczęstszy typ przebarwień, z którymi zmagają się kobiety w ciąży. Czasami jednak przebarwienia po ciąży na twarzy nie ustępują nawet po dłuższym czasie, a nawet nasilają się. Wiele kobiet nie chce też czekać na ich zniknięcie. Co zrobić w takim wypadku?
- Kiedy zmagasz się z uporczywymi, trudnymi do usunięcia przebarwieniami w ciąży na twarzy, udaj się do dermatologa. Specjalista określi rodzaj zmian oraz wskaże Ci przyczynę ich powstania. Zapewne przepisze Ci także odpowiednie maści redukujące plamy pigmentacyjne oraz poleci skuteczne dermokosmetyki.
- Mówiąc o tym, co na przebarwienia po ciąży działa najlepiej, nie można zapomnieć o codziennej, domowej pielęgnacji. To podstawa! Wybieraj kosmetyki na przebarwienia ze składnikami działającymi na ich przyczynę, czyli prowadzącymi do redukcji syntezy melaniny naskórkowej. Mogą być to kremy, sera oraz produkty do stosowania miejscowego, które znajdziesz w dedykowanej redukcji przebarwień linii Eucerin Anti-Pigment. Produkty zawierają opatentowany składnik Thiamidol, który skutecznie redukuje istniejące przebarwienia i zapobiega pojawianiu się nowych zmian.
- Dobry sposób na to, jak usunąć przebarwienia po ciąży to również złuszczające naskórek peelingi. Stanowią one cenne wsparcie w walce o ujednolicenie kolorytu skóry. Wykonuj peeling o dowolnej formule przynajmniej raz w tygodniu.